Värmekniv Heatcut: Skillnad mellan sidversioner

ingen redigeringssammanfattning
Ingen redigeringssammanfattning
Ingen redigeringssammanfattning
 
(7 mellanliggande sidversioner av 4 användare visas inte)
Rad 1: Rad 1:
''' Värmekniv Heatcut '''
__NOTOC__
 
{| style="clear: right; float: right; width: 20em; padding: 0.3em; margin: 0.5em 0 0.5em 1em; border: 1px solid #A3B1BF; background: #f5faff; text-align: left; font-size: 100%; line-height: 1.5em;"
{| style="clear: right; float: right; width: 20em; padding: 0.3em; margin: 0.5em 0 0.5em 1em; border: 1px solid #A3B1BF; background: #f5faff; text-align: left; font-size: 100%; line-height: 1.5em;"
|-
|-
| align="center" | '''Snabbfakta Värmekniv'''
| align="center" |'''Snabbfakta Värmekniv'''
|-
|-
|[[Fil:Varmekniv.jpg|200px|center]]
|[[Fil:Varmekniv.jpg|200px|center]]
|-
|-
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" | '''Användning:''' Skära syntettyg (ej PVC)
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Användning:''' Fri användning
|-
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Skärtemperatur:''' 600° C
|-
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Modell:''' [https://www.esska.se/esska_se_s/Vaermeskaerare-skaertemperatur-ca-600-C-60-Watt-8111HSGMX000-6950.html Värmekniv]
|-
|-
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" | '''Skärtemperatur:''' 600c
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Bokning:''' Först till kvarn
|-
|-
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" | '''Modell:''' [https://www.esska.se/esska_se_s/Vaermeskaerare-skaertemperatur-ca-600-C-60-Watt-8111HSGMX000-6950.html Värmekniv]
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Kostnad:''' Fri
|-
|-
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" | '''Plats:''' Textilrummet
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Loggning:''' Inget
|-
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Plats:''' Textilrummet
|}
|}


== Användning ==
==Generell Information==
Se till att ha ett underlag som tål 600 grader, tex en tunn stålplåt.  
Skär med värme!
Skär ej direkt på skärmattorna då dom smälter!
 
==Material==
Du kan skära alla syntettyg med värmekniven utom PVC.
 
'''NOTE: Skär inte PVC.'''
 
==Handhavande av maskinen==
 
*Se till att ha ett underlag som '''tål 600 grader''', tex en tunn stålplåt.
*Skär ej direkt på skärmattorna då dom smälter!
 
===Använda===
 
#Tryck på knappen.
#Vänta ett par sek på att kniven blir varm
#Sedan är det bara att skära.
 
==Ägarförhållande==
Utlånad av Erik C (#1005).
 
<br />
==Bra länkar==
 
==Logg==


Tryck på knappen -> Kniven blir varm
<br />
Vänta ett par sek på att kniven blir varm, sen är det bara att skära.


== Ägarförhållande ==
[[Kategori:Syrummet]]
Utlånad av Erik C (#1005)
[[Kategori:Textil]]
402

redigeringar