Hoppa till innehållet

Redsail Laser: Skillnad mellan sidversioner

m
Ingen redigeringssammanfattning
(4 mellanliggande sidversioner av en annan användare visas inte)
Rad 30: Rad 30:
|-
|-
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Loggning:''' [https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSctlUvbc97q_Hdgt5ghLkHsvZe76tzriVyHy1FVyKAurUkvCQ/viewform Loggbok]
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Loggning:''' [https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSctlUvbc97q_Hdgt5ghLkHsvZe76tzriVyHy1FVyKAurUkvCQ/viewform Loggbok]
|-
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Underhåll:''' [[Redsail Laser - Underhåll]]
|}
|}
<br />
<br />
Rad 39: Rad 41:
*[https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSctlUvbc97q_Hdgt5ghLkHsvZe76tzriVyHy1FVyKAurUkvCQ/viewform Loggbok] - ska alltid fyllas i efter körning
*[https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSctlUvbc97q_Hdgt5ghLkHsvZe76tzriVyHy1FVyKAurUkvCQ/viewform Loggbok] - ska alltid fyllas i efter körning
*[https://docs.google.com/spreadsheets/d/1tcFGLljsVRURpn6Qlv7Y506l9JFIr-yl-oh6i-SfhaE/pubhtml?gid=946712615&single=true Loggbokssvar] - Se andras inställningar
*[https://docs.google.com/spreadsheets/d/1tcFGLljsVRURpn6Qlv7Y506l9JFIr-yl-oh6i-SfhaE/pubhtml?gid=946712615&single=true Loggbokssvar] - Se andras inställningar
*[[Redsail Laser - Underhåll]] - Om underhåll av maskinen


===Kursmaterial===
===Kursmaterial===
Rad 237: Rad 240:
|Gäller det stämpelgummi som säljs på makerspacet, Trodat Aero från Fröbergs. Gamla parametrar
|Gäller det stämpelgummi som säljs på makerspacet, Trodat Aero från Fröbergs. Gamla parametrar
|-
|-
|Glas
|Glas (Gravyr)
|700
|300
|30
|16
|30
|13
|0.05
|0.05
|Viktigt att putsa glaset först för gott resultat
|Viktigt att putsa glaset först för gott resultat
1

redigering