Pelarborr, Arboga: Skillnad mellan sidversioner

Från Stockholm Makerspace Wiki
Ingen redigeringssammanfattning
mIngen redigeringssammanfattning
 
(3 mellanliggande sidversioner av 2 användare visas inte)
Rad 3: Rad 3:
| align="center" |'''Snabbfakta Bosch GCM8 SJL'''
| align="center" |'''Snabbfakta Bosch GCM8 SJL'''
|-
|-
|[[Fil:Bosch_GCM8_SJL.jpg|200px|center]]
|
|-
|-
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Modell:''' ''Bosch GCM8 SJL''
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Modell:'''
|-
|-
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Bokningsbar:''' Nej
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Bokningsbar:''' Nej
Rad 11: Rad 11:
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Kostnad att använda:''' Gratis
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Kostnad att använda:''' Gratis
|- |-
|- |-
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Info 1:''' Kap- och gersåg
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Info 1:'''
|-
|-
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Arbetsyta:''' 70 x 312 mm 52°-60°
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Arbetsyta:'''
|-
|-
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Obelastad hastighet:''' 5500RPM
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Obelastad hastighet:'''
|-
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Klingdiameter:''' 216 mm
|-
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Klinghåls-Ø:''' 30 mm
|-
| style="padding:0.1em; font-size:1.0em; background-color:#dfeff2" |'''Märkeffekt:''' 1600W
|-
 
|}<br />
|}<br />


Rad 57: Rad 49:


==Gallery==
==Gallery==
[[Kategori:Trärummet]]
[[Kategori:Trä]]

Nuvarande version från 9 juli 2025 kl. 14.22

Snabbfakta Bosch GCM8 SJL
Modell:
Bokningsbar: Nej
Kostnad att använda: Gratis
Info 1:
Arbetsyta:
Obelastad hastighet:


Generell information

Säkerhetsinformation

Handhavande av maskinen

Manual

Material

For wood and plastics

Användarinstruktioner

Förbrukningsmaterial

Underhåll och reservdelar

Underhåll

  • Daily
  • Monthly

Reservdelar

We do not have spare parts for this machine.

Logg

Länkar

Ägare

Maskinen inköpt av Makerspace 2019

Gallery