Hoppa till innehållet

Armada: Skillnad mellan sidversioner

142 byte lades till ,  18 januari 2020
ingen redigeringssammanfattning
Ingen redigeringssammanfattning
Ingen redigeringssammanfattning
 
(5 mellanliggande sidversioner av 4 användare visas inte)
Rad 1: Rad 1:
{{Museum}}
Stockholm makerspace kommer att ställa ut på Armada den 19-20 november 2013. Vi kommer ha ett bord bland olika startup-bolag i Stockholm. Vi skall också se ifall det är möjligt att plocka med en 3D-printer.  
Stockholm makerspace kommer att ställa ut på Armada den 19-20 november 2013. Vi kommer ha ett bord bland olika startup-bolag i Stockholm. Vi skall också se ifall det är möjligt att plocka med en 3D-printer.  




===Vad vi bör ha på plats===


=== Vad vi bör ha på plats ===
*3D-printer - Ansvarig: ?
* 3D-printer - Ansvarig: ?
*Dator med möjlighet att köpa medlemskap - Ansvarig: ?
* Dator med möjlighet att köpa medlemskap - Ansvarig: ?
*Roll-up - Ansvarig: Andreas Lundquist
* Roll-up - Ansvarig: Andreas Lundquist


=== Vi som kommer vara på plats ===
===Vi som kommer vara på plats===
{|class="wikitable"
{| class="wikitable"
|19e kl10-12
|19e kl10-12
|19e kl12-14
|19e kl12-14
Rad 30: Rad 32:
|✓
|✓
|Johan Kristensen
|Johan Kristensen
|-
|✓
|✓
|✓
|✓
|✓
|Emir Alwan
|-
|✓
|✓
|✓
|
|✓
|Lars Martinsson Mäkelä
|-
|✓
|✓
|✓
|✓
|✓
|Noah Christianson
|}
|}


== Projekt ==
==Projekt==
Vill ni ta med och visa några projekt så är det fritt fram.
Vill ni ta med och visa några projekt så är det fritt fram.