115
redigeringar
Philon- (diskussion | bidrag) |
Arru (diskussion | bidrag) (statustabell för alla skrivare) |
||
| Rad 7: | Rad 7: | ||
* Det är rekommenderat att skriva ut och använda en nametag / namnskylt när du nyttjar 3D-skrivaren. Exempel på utskrifter du kan använda dig av är [https://www.youmagine.com/designs/ultimaker-nametag Ultimaker-nametag] eller [https://www.dropbox.com/s/rtn9s70gre356ep/Namnskylt-V2-SD-5.stl?dl=0 denna] med plats för SD-kort. | * Det är rekommenderat att skriva ut och använda en nametag / namnskylt när du nyttjar 3D-skrivaren. Exempel på utskrifter du kan använda dig av är [https://www.youmagine.com/designs/ultimaker-nametag Ultimaker-nametag] eller [https://www.dropbox.com/s/rtn9s70gre356ep/Namnskylt-V2-SD-5.stl?dl=0 denna] med plats för SD-kort. | ||
== Status för skrivarna == | |||
{| class="wikitable" | |||
|'''Skrivare''' | |||
|'''Status''' | |||
|- | |||
|Ultimaker 1 | |||
|OK | |||
|- | |||
|Ultimaker 2 | |||
|temp sensor error ERR01 | |||
|- | |||
|Ultimaker 3 | |||
|OK | |||
|- | |||
|Ultimaker 4 | |||
|relä klickar bytt nätagg, hjälpte ej | |||
|- | |||
|Ultimaker 5 | |||
|z switch error ERR05 | |||
|- | |||
|Ultimaker 6 | |||
|isärplockad, okänt fel? | |||
|- | |||
|Ultimaker 7 (omärkt) | |||
|problem att få grepp om filamentet i mataren. Tempsensor hade fallit ur, fixat | |||
|- | |||
|Ultimaker omärkt, ligger på kant | |||
|isärplockad | |||
|- | |||
|Ultimaker Extended | |||
|isärplockad | |||
|- | |||
|Creality CR-30 | |||
|Bädden behöver levlas | |||
|} | |||
redigeringar